Teknoloji Telegram Kanalları


Teknoloji Telegram Kanalları Kategorisindeki Telegram Kanalları Listesi.
Bu kategoriye daha fazla Telegram Kanalı ekleyebilirsiniz! Yeni Kanal Ekle

Filtreleme
Learn IT with Nurana Telegram Kanalı...
993 Üye
(1)
Siber Alanda Hızlı, Güvenli ve Profesyonel Hizmet Alabileceğiniz Botumuzun Duyuru Kanalı....
41 Üye
(0)
DarkTurkishTeam Telegram Kanalı...
1.570 Üye
(1)
Dragon Hack Arşiv Telegram Kanalı...
218 Üye
(0)
Yapayzekaze kanalı, Gerçekten teknolojinin nerelere geldiğini görmek istiyorsan gelicek bildirmleri kaçırma değerli dostum ...
158 Üye
(0)
FOSSNET-TR Telegram Kanalı...
1.128 Üye
(0)
𝐊𝐚𝐫𝐚𝐧𝐥ı𝐤 𝐃ü𝐧𝐲𝐚😜 Telegram Kanalı...
39 Üye
(0)
Techno Droid 🇦🇿 Telegram Kanalı...
198 Üye
(1)
Siz de uygulamaların premium hallerini istiyor musunuz? Kanalımızı gelin o halde (Netflix bile var içeride) ...
638 Üye
(0)
Android wallpapers ✪ Telegram Kanalı...
35 Üye
(1)
Bildiğim Bu Telegram Kanalı...
56 Üye
(0)
CakeX Token Airdrop Telegram Kanalı Büyük Airdrop için öncelik bu kanalda!...
27 Üye
(1)
Cheeky's Arşiv Telegram Kanalı...
356 Üye
(0)
Yararlı bilgi Telegram Kanalı...
15 Üye
(0)
Reklam ve işbirliği için @Anonymous4480 ...
1.789 Üye
(0)
FAYDALI ANDROID UYGULAMALAR Telegram Kanalı...
56 Üye
(1)
MOBİLTEKNO Telegram Kanalı...
48 Üye
(4)
Sanat Kliniği Telegram Kanalı...
2.148 Üye
(1)
Derinden Teknoloji Telegram Kanalı...
865 Üye
(1)
Link ve Arşiv Paylaşım Telegram Kanalı...
4.833 Üye
(1)
Android Uygulama Eğitimi Telegram Kanalı...
808 Üye
(0)
Yararlı içerik paylaşımı Telegram Kanalı...
165 Üye
(0)
Sosyal Medya Servisleri Telegram Kanalı...
2 Üye
(0)
Girişimci & Startup Telegram Kanalı...
688 Üye
(0)

Teknoloji Telegram Kanalları

Teknoloji telegram kanalları teknolojinin her geçen gün ilerlemesi ile gelişen bir etkileşim platformu olarak kullanılmaktadır. Birçok sanal kanal olmasına rağmen her geçen gün Telegrama olan karşı ilginin artması ile birçok kişinin kullanmaya başladığı bir uygulama haline gelmiştir.

Mesajlaşma uygulamaları indirilirken güvenlik ve gizlilik oldukça önemli bir unsurdur. Telegram ise kullanıcılarına güvenlik ve gizlilik konularında diğer uygulamalara göre daha çok imkân tanımaktadır. Bunlar ise şifreli mesajlaşma şansı, kendini imha edebilen mesajlar, isteğe özel güvenlik katmanları ve mesajlara konulabilen pin kodu şifreleri gibi imkanlar sunmaktadır. Sunduğu bu imkanlardan dolayı da her geçen gün bünyesine birçok insanın katılmasını sağlamaktadır.

 

 

Teknoloji Telegram Kanalları Listesi

 

Teknoloji Telegram Kanallarının Özellikleri Nelerdir?

Teknoloji telegram kanalları kişilerin güvenli bir şekilde iletişim kurabilmesi ve gerekli olması durumunda yardımcı olunması için kurulmaktadır. Özel olarak iki kişi arasında olabileceği gibi birçok yerden insanın katılabileceği özel adlarda oluşturulan gruplarda bulunmaktadır. Bu gruplardan birinin adı ise Teknoloji telegram kanalları olmaktadır. Bu gibi kanallarda genellikle teknoloji veya teknolojik alanlarda ilgili olan kişilerin bir arada belli konular üzerinde konuştukları ve vakit geçirdikleri yerlerdir. Teknoloji telegramlarının birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ise şunlardan oluşmaktadır;

-Telegram üzerinden gönderilecek olan dosyalarda uzantı kısıtlaması olmadığı için rahatlıkla gönderim sağlanmaktadır.

-1.5 GB’a kadar olan bütün dosyaların paylaşımına izin verilmektedir.

-Uygulama içerisinde içerikleri cloud mantığı ile korunmaktadır. Bundan dolayı farklı bir cihazdan giriş sağlanırken hızlı bir şekilde senkronize olunmasına yardımcı olmaktadır.

-Gizli sohbet imkânı sağladığı için güvenlik ve gizlilik teknolojisi en üst seviye de kullanılmaktadır. Bu alanda yapılan mesajlaşmaları telegram bile görememektedir.

-Son aktif olma saati istenilen her zaman kapatıp açılabilmektedir. 

-Telegram üzerinden en fazla 200 kişiye kadar hizmet verecek şekilleri kanallar açılabilmektedir.

-Kişinin isteğine bağlı olarak Teknoloji telegram kanalları daha güvenli bir şekilde kullanabilmek için ekstra şifre ve koruma alınabilmektedir.

-Telegram diğer uygulamalar gibi telefon numarası istememektedir. Sadece kullanıcı adı ile görüşmeler yapılabilmektedir.

-Sesli arama yapma özelliği vardır ancak görüntülü arama özelliği bulunmamaktadır.

-Mesajlar konuşulan iki kişi arasında aktif olarak kullanılır. Bu da 3. bir kişiye mesajların gönderilmesini engellemektedir. Oluşturulan bu engele Telegram’ın kendisi de dahil olmaktadır.

-Güvenlik için geliştirilmiş olan mesajları imha edebilme özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ise gönderilmiş olan mesajların belli bir süre sonunda hem göndericiden hem de alıcıdan otomatik bir şekilde silinmesini ve bir daha gösterilmemesine olanak sağlamaktadır.

-Mesajların ekran görüntüsünün alınması karşı tarafa bildirim olarak gönderilmektedir. Böylelikle telegram sohbeti esnasında yapılan bütün işlemler bilinmektedir.

-Telegram kullanıcılarına bulut desteği vermektedir. Bu desteği sayesinde ise önbellek yönetim seçenekleri ile telefon hafızasında oldukça az yer kaplamaktadır.

-Telegram kanalında kullanıcılardan gelen bütün medyalar siz istemediğiniz sürece telefona indirilmemektedir. Bunun için galeriye kaydet seçeneğine basılması gerekmektedir.

Teknoloji Telegram Kanaları Nerede Kullanılır?

Teknoloji telegram kanalları tablet, masa üstü bilgisayar, laptop ve telefon gibi birçok dijital cihazda kullanılabilme özelliği taşımaktadır. Bulut teknolojisi kullanılmasından dolayı diğer bir dijital cihaz üzerinde de açılmaya olanak vermektedir. Bilgisayara ve diğer cihazlara kolaylıkla yüklenebilme özelliği vermesinden dolayı ise istenilen az erişime açıktır.

Telegram siz silmediğiniz sürece yüklenilen cihazda kalmaktadır. Teknoloji telegram kanalları genellikle eğlenceli ve eğitim gibi çeşitli birçok alanlarda paylaşım yapmaya yardımcı olmaktadır. Gönderilen medya boyutları ise genellikle 1,5 GB’a kadar izin verilmesinden dolayı daha rahat kullanılmaktadır.

Telegram kanalları bilgi paylaşımı ve sohbet için geliştirilmesinin yanı sıra e-ticaret ve telegram pazarlama gibi birçok alanda paraya da dönüştürülebilme imkânı vermektedir. Böylelikle teknoloji kanallarına katılarak ihtiyaca göre bilgilendirme yapılıp ürünlerinizi satma imkânı da sunmaktadır. Bunun haricinde ise kanallarda yönetici haricinde hiçbir içerik paylaşma durumu olmamasından dolayı ise iş arkadaşlarına kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Gönderilen içerik ise siz silmeden kimseden silinmemektedir.

Telegram ve Bot Sistemi Hakkında

Teknoloji telegram kanalları üzerinde sunulan bot sistemi API desteği ile uzantılı olarak mesajlaşmanın ötesinde bir hizmet vermektedir. Bot sistemi genellikle asistan yazılımlar olarak geçmektedir. Bu asistan yazılımlar ise bir amaca yönelik olarak işlem gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır. Yani verilen görevi sizin yerinize getiren programlamalar olmaktadır. Yapay zekâ ve tedarik işlemlerini yaparak kişilerin hayat kalitelerini arttırmaktadır.

Bot sistemi ile çalışan bu yapay zekalar kişilerin öğretim, oyun, arama, yayın, bağlantı veya hatırlatma gibi yapılması gereken şeyler hakkında ona destek vermektedir. Bunlara örnek olarak ise gündelik e-posta yollaması gereken bir kişinin gerekli olan bilgileri oluşturduktan sonra bu işlemi her gün onun yerine yapan biri olması gibi örnek verilebilmektedir. Diğer bir örnek ise hava durumu hakkında bilgi almak istediğinizde asistan uygulamalardan öğrenmek için o uygulamaya girerek soru yöneltmeniz gerekmektedir. Ancak bot sistemi sizin yerinize arama motoruna girer, gerekli verileri kaydeder ve daha sonrasında size bunun hakkında geri bilgilendirmeleri yapmaktadır. Sunduğu bu ve bunun gibi birçok imkan yüzden de her geçen gün kullanıcı sayısı artmaktadır.