Eğitim Telegram Kanalları


Eğitim Telegram Kanalları Kategorisindeki Telegram Kanalları Listesi.
Bu kategoriye daha fazla Telegram Kanalı ekleyebilirsiniz! Yeni Kanal Ekle

Filtreleme
Bilgi Yarışması Telegram Kanalı...
940 Üye
(1)
Hedefimiz doğru İslami bilgileri insanlara ulaştırıp, hakiki İslamı insanlara aşılamak ve bilgilendirmekdir....
2.728 Üye
(1)

Eğitim Telegram Kanalları

Hepimiz hayatımızın belirli yıllarında sınavlara çalıştık. Sonrasında meslek edinenler de oldu. Ve anlaşıldı ki mesleğiniz olsa bile hala çalışmaya devam etmek zorunda kalınabiliyor.

Meslek hayatında da alınan kurslar, seminerler, devlet kurumlarına girmek için çalıştığınız sınavlar, öğretim üyesi olmak için girdiğiniz sınavlar derken sınavların hiç bitmediği görülmektedir.

Bu yüzden tüm hayatımız boyunca hep bir şeylere çalışmaktayız, öğrenmek zorundayız. Bu artık hayatımızın en gerçekçi özelliği olmuştur.

Peki, bilgi öğrenmek için nerelere başvurmalıyız?

Elbette internette olsun özellikle arama motorlarının sayesinde birçok bilgiye anında ve kolayca ulaşabilmekteyiz.

Ama bu şekilde edindiğimiz bilgiler bazen yanlış çıkabiliyor bazen de yeterli gelmeyebiliyor. Bu durumda da geriye bilgiyi elde etmek için başka çareler düşünmek kalıyor.

Bilgiyi öğrenmenin birçok kaynağı olduğunu söylemiştik. Bugün sizlerle bilgiye ulaşmanın ve eğitimlerinize hız kesmeden devam etmenin en basit yolunu yani uygulamasını anlatacağız.

Birçok alanda da olduğu gibi eğitim alanında da yardımcı olan en güvenilir uygulamalardan biri olan Telegram’dan bahsedeceğiz.

Telegram kullanan kişiler bilirler ki Telegram uygulaması içerisinde birbirinden farklı kategorilerde sayısız sayıda katılabileceğiniz gruplar bulunmaktadır.

Telegram uygulamasını kullanan kişiler zevklerine, ilgilerine, mesleklerine, hobilerine ve almak istedikleri eğitimlere göre istedikleri türde gruplara katılabilmektedir.

Bugün sizlerle Eğitim Telegram grupları kategorisini, ne işe yaradığını, faydalarını ve bu eğitim Telegram gruplarına nasıl kolayca ve vakit kaybetmeden üye olabileceğinizden bahsedeceğiz.

 

 

 

Eğitim Telegram Kanalları Listesi

 

 

EĞİTİM TELEGRAM GRUPLARI NASIL GRUPLARDIR, NE GİBİ FAYDALARI OLMAKTADIR?

Eğitim Telegram gruplarının aslında birçok alt başlığı olduğunu ve hepsinin ayrı ayrı kullanıcılar tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz.

Bu yüzden Eğitim Telegram uygulamalarını her yaştan Telegram kullanıcısı kullanıyor desek yanlış olmaz.

Gelin hep birlikte eğitim Telegram gruplarını ve faydalarını kısaca sıralayalım:

  • Eğer ilkokul öğrencisiyseniz lise sınavlarına çalışmak için; lise öğrencisi iseniz üniversite sınavlarına çalışmak için; üniversitede öğrenci iseniz üniversite sınavlarınız için eğitim Telegram gruplarına üye olmuş olabilirsiniz.

Üye olduğunuz Eğitim Telegram grupları sayesinde hazırlanacağınız sınav hakkında fikirler edinebilir, sınav takvimini bulabilirsiniz.

Ayrıca eğitim Telegram gruplarında soru çözümü yaptırabilir aynı şekilde başkalarının çözemediği soruları çözebilirsiniz. Ders kitapları bulabilir, paylaşabilirsiniz. Ders anlatım videoları sayesinde bilginize bilgi katabilirsiniz.

Aynı şekilde çalışma planlarınızı sizinle aynı sınava girecek öğrencilerle paylaşabilir, onlarla bilgi alışverişinde bulunabilirsin.

  • KPSS, ALES, DGS gibi sınavlara mı hazırlanıyorsun?

Ne duruyorsun sen de katıl Eğitim Telegram gruplarına!

Tıpkı diğer sınava girecek öğrenciler gibi siz de eğer bu sınavlara hazırlanıyorsanız eğitim Telegram gruplarına katılabilirsiniz.

Üye olduğunuz grupta kaynak paylaşımı, soru çözümleri yapabilirsiniz.

Aynı zamanda atama dönemlerinde eğitim Telegram grupları aracılığıyla haber alıp tercihlerini kolayca yapabilirsin.

  • İşinden dolayı kursa mı gideceksin?

Telegram eğitim gruplarına üye olmayı ihmal etme sakın!

Mesleksel Telegram eğitim gruplarıyla girdiğin, kayıt yaptırdığın kursun Telegram grubu aracılığıyla kursla bağlantılarını arttırabilirsin.

Aynı zamanda kurs saatlerini, kurstan kaynaklı değişiklikleri Telegram eğitim grubu aracılığıyla görebilir ve sen de kendini değişen olaylara karşı ayarlamış olursun.

Ayrıca kursta anlamadığın veya daha fazla açıklanmasını istediğin yerleri hem kurs hocalarına hem de seninle birlikte kursu alan diğer kursiyerlere sorup öğrenebilirsin.

Telegram eğitim grupları sayesinde sen de interaktif öğrenme yolcuğuna katılabilirsin. Bunun için sadece Eğitim Telegram gruplarına katılman yeterli!

  • Hobilerini mi kolayca yapmak veya onlarla uğraşmak mı istiyorsun?

O zaman seni Telegram Eğitim Gruplarına alalım!

Eğitim Telegram grupları arasında elbette hobilerinizi geliştirebileceğiniz türde de eğitim videoları bulunmaktadır.

Müzik bestelemek, pilates yapmak, meditasyona katılmak vb. birçok şeyi eğitim Telegram uygulamaları sayesinde yapabilirsiniz.

Ayrıca seninle birlikte aynı eğitim Telegram grubunda bulunan kişilerle sorunlarını paylaşabilir ve onlardan destek alabilirsin.

  • Yeni bir dil öğrenebilirsin!

Yeni bir dil öğrenmek istiyorsun ama işinden dolayı vb. nedenlerden dolayı bir türlü kurslara gitmeye vakit bulamıyor musun?

İşte eğitim Telegram kanalları tam da bunun içn var!

Dil eğitim Telegram kanalları sayesinde herhangi bir dili kolaylıkla öğrenebilirsin.

 O kadar fazla dil eğitim grupları var ki Telegram’da istediğin dile karar veremediysen bütün dil eğitim Telegram gruplarında şansını deneyip sana uygun en iyi öğreneceğin yabancı dili seçebilirsin. Çok hoş değil mi?

Öğrenmek istediğin dile karar verdikten sonra eğitim Telegram grupları sayesinde birçok o dile ait kelime, günlük diyaloglar ve o dilin soru kalıplarına ve gramerine ulaşabilirsin.

Aynı zamanda çeviri ödevleriyle kendini geliştirebilirsin. Ve diğer eğitim Telegram gruplarında olan kişilerle mesajlaşıp öğrendiklerinin tekrarlarını yapabilirsin.

Bir bakmışsın ki artık o yabancı dil senden soruluyor!

 

EĞİTİM TELEGRAM KANALLARINA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

Öncelikle daha önce Telegram kullandıysanız tıpkı diğer gruplara üye olduğunuz gibi eğitim Telegram kanallarına da kolaylıkla üye olabilirsiniz.

Eğer daha önce Telegram kullanmadıysanız aşağıdaki yazdığımız maddeleri sırayla yapıp kolayca üye olabilirsiniz.

  • Arama motorlarından herhangi birine ‘eğitim Telegram kanalları ‘ yazın.
  • Ardından bu kanallar arasından herhangi birini seçerek linkine tıklayın.
  • Telegram açıldığında ‘gruba katıl’ yazısına tıklayarak kolayca üye olabilirsiniz.